Šodien, 12. februārī, Eiropas Savienības mājā tika parakstīta Latvijas Dažādības harta. Dažādības hartu parakstīja 27 uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas.
Parakstot Dažādības hartu, uzņēmumi un organizācijas apņemas iedzīvināt 15 hartas principus, tādējādi atbalstot dažādību un vienlīdzīgas iespējas darba vidē. Dažādības hartai pievienojušies Accenture Latvijas pārstāvniecība, Swedbank AS, KPMG, EY Latvija, Glaxo Smith Kline pārstāvniecība Latvijā, Erda, Draugiem Group uzņēmumi – draugiem.lv, Dekstime, Printful, Giftcard.lv, Istabas, Road Games, Startup Vitamins, Fast Brand, Mapon, Pērkam kopā, Tachogram, Vendom PDF, reputācijas vadības uzņēmums Lejiņa & Šleijers, Digital Freedom Festival, Oratore, modes zīmols Talanted, kā arī fonds “Dots”, Iespējamā misija, CSR Latvija, Centrs “Marta” un Zemgales NVO centrs.
Andris Kužnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. uzrunāja klātesošos: "Eiropas Savienības moto „Vienoti dažādībā” vienmēr ir bijis atgādinājums par dažādību kā pamata vērtību. Tā ir Eiropas ikdiena - dažādu kultūru, pieredžu un tradīciju mijiedarbība. Viss sasniegtais panākts kopā plānojot, strādājot un arī kopā izbaudot padarītā darba augļus. Eiropa nebūtu tik bagāta, ja mēs, eiropieši, nebūtu tik dažādi. Tagad izaicinājums ir likt lietā dažādību, lai tā kļūtu izaugsmes virzītājspēku gan privātajā, gan publiskajā sektorā. Simbolisks skaits – 27, gluži tikpat cik šobrīd ES dalībvalstu, uzņēmumu šodien ES mājā parakstīja Dažādības hartu, līdz ar to pievienojoties vairāk nekā 10 000 Eiropas uzņēmumu, kas jau parakstījuši hartu. Esmu pārliecināts, ka pievienošanās Dažādības hartai faktiski kļūs par prestiža jautājumu, jo tā koncentrēti un skaidri izsaka vērtības, kādām būtu jābūt katra mūsdienīga uzņēmuma kodolā."
“Mums ir liels prieks par to, ka tikām uzrunāti parakstīt Dažādības hartu, jo tas norāda uz to, ka mūsu uzņēmuma kultūra attiecībā uz vienlīdzību un dažādību ir novērtēta arī ārpus mūsu uzņēmuma telpām. Mūsu galvenais uzdevums ir atrast un noturēt talantus neatkarīgi no cilvēka dzimuma, rases, ticības vai seksuālās orientācijas. Mēs atbalstām arī elastīgu darba laiku un strādāšanu attālināti, lai veicinātu darba-personiskās dzīves balansu, kas mūsdienu straujajā ritmā nereti var būt milzīgs izaicinājums,” Liene Cakare, EY Latvija Juridiskās prakses vadītāja.
“Swedbank ir banka daudziem un mēs tiecamies uz tādu darba vidi, kas nodrošina visu sabiedrības grupu iespējas saņemt vienlīdzīgu attieksmi, tai skaitā vienlīdzīgu atalgojumu par vienādu darbu. Pēc Fontes pētījuma datiem Latvijā vērojama plaisa starp vīriešu un sieviešu atalgojumu – veicot tādus pašus darba pienākumus kā sievietes, vīrieši vidēji saņem par 6,1% vairāk, bet finanšu sektorā – pat par 8% vairāk. Sieviešu un vīriešu atalgojuma atšķirība Swedbank šobrīd ir 0,4%, un mēs tiecamies uz 0%. Pēdējos trīs gadus esam konsekventi strādājuši pie atšķirības samazināšanas, tam pievēršot īpašu uzmanību gan atalgojuma ikgadējās pārskatīšanas brīdī, gan darbinieku atlases posmā. Nereti novērojam, ka kandidāti vīrieši prasa lielāku algu nekā kandidātes sievietes, tomēr esam pārliecināti, ka atalgojumam jābūt atbilstošam tirgus vērtībai, nevis kandidāta dzimumam,” skaidro Swedbank AS valdes loceklis Vadims Frolovs.
Latvijas Dažādības harta ir atvērta visiem uzņēmumiem, organizācijām un iestādēm, kas apņemas atbalstīt tās principus. Līdzdarbojoties Latvijas Dažādības hartā, uzņēmumiem tiks piedāvāts atbalsts dažādības vadības principu veicināšanai darba vietā. Vairāk par Dažādības hartas principiem lasiet šeit: http://www.thinkdiversity.eu/harta/.
2010. gadā Dažādības hartu kustību Eiropā aizsāka un joprojām uztur Eiropas Komisija. Līdz ar parakstīšanas ceremoniju Latvijas Dažādības harta kļūst par daļu no ES Dažādības hartu platformas. Dažādības harta pašlaik ir ieviesta 23 ES valstīs, un Latvija pievienojas kā 24. valsts.
Dažādības hartu Latvijā koordinē biedrība OPEN CENTRE, kas darbojas ar mērķi veicināt dažādību, iekļaušanu un cieņpilnu attieksmi vietējā un starptautiskā līmenī. Vairāk informācijas: www.thinkdiversity.eu.
Dažādības hartas ieviešanu daļēji atbalsta ES programma Erasmus+.
Otrdien, 12. februārī, plkst. 11.30 Eiropas Savienības mājā tiks parakstīta un atklāta Latvijas Dažādības harta. Pasākumu atklās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukašēvica un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvis.
Latvijas Dažādības harta ir brīvprātīga vienošanās, kuras mērķi ir cieņpilnas attieksmes un iekļaujošas vides veicināšana darba vietā. Dažādības harta iekļauj 15 principus, uz kuriem uzņēmumi un organizācijas apņemas tiekties, lai atbalstītu dažādību un vienlīdzīgas iespējas savā darba vidē.
2010. gadā Dažādības hartu kustību Eiropā aizsāka un joprojām uztur Eiropas Komisija. Līdz ar parakstīšanas ceremoniju Latvijas Dažādības harta kļūst par daļu no ES Dažādības hartu platformas. Dažādības harta pašlaik ir ieviesta 23 ES valstīs, un Latvija pievienosies kā 24. valsts.
Latvijas Dažādības hartu parakstīs 25 uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, to vidū Swedbank, Accenture, KPMG, EY, Draugiem Grupa, Digital Freedom Festival, kā arī nevalstiskās organizācijas “Iespējamā misija”, Centrs “Marta” un citi.
“Darbinieku dažādība un to dažādās kompetences ir darba devēja ieguvums, turklāt mūsdienās tā ir arī spēcīga priekšrocība konkurencē par labākajiem talantiem darba tirgū. Mēs tiecamies uz tādu darba vidi, kur vienīgais un īstais vērtības mērs ir profesionalitāte - kur katrs var justies labi, var justies viņš pats, kurā spējam pieņemt un cieņpilni izturēties pret savstarpējo līdzību un atšķirību, kas nodrošina vienlīdzīgu attieksmi un iespējas ikvienam darbiniekam,” saka Swedbank AS valdes loceklis Vadims Frolovs.
“Mēs, KPMG apzināmies, ka cilvēku dažādība mūsu komandā, ir viens no veiksmes faktoriem, kas eļļo mūs biznesu un izaugsmi. Līdz ar to uz dažādību un iekļaušanu es raugos no otras puses – ko mēs kā uzņēmums, varam piedāvāt esošajiem un potenciālajiem darbiniekiem, lai viņi pie mums varētu un vēlētos strādāt. Mūsu atbilde ir fleksibls darba laiks, iespēja strādāt no mājām, pielāgotas telpas un citi nosacījumi,” Evija Miezīte, KPMG partnere.
“Jau 15 gadus Draugiem Group savās mājvietās Latvijā, ASV, Spānijā, Ziemeļvalstīs vai Meksikā ir veidojis vidi, kurā ikviens neatkarīgi no savas tautības, ādas krāsas, dzimuma, vecuma, īpašām vajadzībām vai seksuālās orientācijas var justies gandrīz kā īstās mājās. Vienīgais, ko mēs vērtējam cilvēkos, ir viņu vēlme mācīties un strādāt. Pērnā gada nogalē saņēmām "Dažādības balvu" kategorijā "Darba vide", kas mūsuprāt nenozīmē biroja pieejamību, bet gan vidi visplašākajā nozīmē. Draugiem Group ir vieta, kur tu vari justies labi un būt tas, kas tu esi" - dažādības hartas parakstīšu pamato Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs.
Latvijas Dažādības harta ir atvērta visiem uzņēmumiem, organizācijām un iestādēm, kas apņemas atbalstīt Dažādības hartas principus. Līdzdarbojoties Latvijas Dažādības hartā, uzņēmumiem tiks piedāvāts atbalsts dažādības vadības principu veicināšanai darba vietā. Vairāk par Dažādības hartas principiem lasiet šeit: http://www.thinkdiversity.eu/harta/.
Dažādības hartu Latvijā koordinē biedrība OPEN CENTRE, kas darbojas ar mērķi veicināt dažādību, iekļaušanu un cieņpilnu attieksmi vietējā un starptautiskā līmenī. Vairāk informācijas www.thinkdiversity.eu.
Dažādības hartas ieviešanu daļēji atbalsta ES programma Erasmus+.
No š.g. 2. septembra,
Latvijas uzņēmumi un organizācijas aicināties pievienoties Latvijas
Dažādības hartai.
Latvijas Dažādības Harta ir brīvprātīga vienošanās, kuras mērķi ir cieņpilnas attieksmes veicināšana un dažādu sabiedrības grupu iekļaušana. Latvijas Dažādības hartai var pievienoties ikviens Latvijas uzņēmums, organizācija, valsts un pašvaldības iestāde, kura apņemās ieviest savā darbībā Latvijas Dažādības hartā minētos principus.
Latvijas Dažādības harta pieejama šeit.
Par pieteikšanos Latvijas Dažādības hartai vairāk atradīsiet šeit.
Pieteikties pirmajam Latvijas Dažādības hartas posmam iespējams līdz 2019. gada 1.februārim
Latvijas Dažādības harta tika atklāta 2018. gada 7. jūnijā, prezentējot to pirmajā Baltijas Dažādības Biznesa forumā.
Latvijas Dažādības harta ir pirmā iniciatīva, kuras mērķis ir veidot uzņēmumu un organizāciju tīklu, lai veicinātu iekļaujošas darba vides veicināšanu.
Latvijas Dažādības hartu koordinē biedrība Open Centre.